Toila uue kaasaegse põhikooli arhitektuurikonkurss

20. septembril 2024 toimus Toila põhikooli arhitektuurikonkurssi lähteülesande koostamise seminar, asukohaga Toila Gümnaasiumis, mida viis läbi Eesti Arhitektide Liidu esindaja Katrin Koov. Seminari esitlus ja osalejate nimekiri.

Arhitektuurikonkurssi ajaplaan näeb ette:

- võistlustingimuste väljatöötamine, kuni oktoober 2024;
- võistlustööde ettevalmistamist, november 2024 - jaanuar 2025;
- võitjatöö väljakuulutamine, veebruar 2025.

____________________________________________________________

 

31.01.2024 otsustab Toila Vallavolikogu Toila valla haridusvaldkonna arengukava aastani 2035 vastuvõtmise, päevakorra kohase eelnõu lisadokumentidena on: Toila valla haridusvaldkonna arengukava aastani 2035 ja tegevuskava aastateks 2024 - 2028

 

Haridusminister riigikogu infotunnis vastamas haridusvõrgu korrastamise kohta.
Koolivõrgu küsimused, mis tihti ka Toila Gümnaasiumi puudutasid, algavad video
03:09:45 ajal. Kliki videole, et jõuda youtube lingile.

 

26.03.2024 toimus Toila Gümnaasiumi saalis lastevanemate üldkoosolek, kus osalesid lapsevanemad, õpetajad, õpilased, vallavalitsuse ja vallavolikogu liikmed, hoolekogu liikmed, õpilasesinduse ja noortevolikogu liikmed. Koosolekule oli kutsutud ka Jõhvi ja Kohtla-Järve riigigümnaasiumite ning Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktorid.

Päevakorras: Informatsioon seoses 12.03 toimunud intsidendiga (PPA Ida prefektuur) ja hariduse andmisest Toila vallas, kavandatavad ümberkorraldused ja võimalused tulevikuks. Järgnesid küsimused/vastused.

 

11. märts 2024, toimus Toila vallamajas kohtumine, kus osalesid Jõhvi ja Kohtla-Järve riigigümnaasiumite direktorid, Toila Gümnaasiumi direktor ja hoolekogu esimees, Ida-Viru Ühistranspordikeskuse juhatuse esimees ja vallavalitsuse liikmed.
Kohtumisel toimus arutelu võimaliku Toila Gümnaasiumi sulgemise järel riigigümnaasiumitesse ülemineku võimalustest. Nii Jõhvi kui ka Kohtla-Järve riigigümnaasiumite direktorid kinnitasid, et ruumi õpilaste vastuvõtuks on ning 11. ja 12. klassi õpilaste üleminek saab olema ilma täiendavate katseteta, toimuvad individuaalsed vestlused.
Toila Gümnaasiumile tegid riigigümnaasiumid (Jõhvi ja Kohtla-Järve) ettepaneku õppepäevade läbiviimiseks, kus õpilastele toimuvad tunnid Jõhvis ja Kohtla-Järvel koos riigigümnaasiumi õpetajatega. Sarnane kogemus on mõlemal riigigümnaasiumil Kiviõli kooliga olemas.
Mõlemas riigigümnaasiumis on kohad tagatud neile õpilastele, kes soovivad gümnaasiumiharidust omandada Jõhvi või Kohtla-Järve Gümnaasiumis, 10. klassi astumine toimub tavapärastel tingimustel.
Ida-Viru Ühistranspordikeskuse hinnangul on ühistranspordi korraldamine võimalik nii Kohtla-Järve kui Jõhvi suunal. Ühistranspordikeskuse soov on olla kaasatud võimalikult varakult, et vastavad ümberkorraldused oleksid sujuvad.
Riigigümnaasiumite direktorite sõnum on, et tuleb olla julge ning tutvuda nende poolt pakutavate võimalustega ning Toila Gümnaasiumi õpilased on oodatud riigigümnaasiumitesse.

 

06. märtsil 2024 toimus vallavalitsuse, vallavolikogu haridus- ja noorsootöökomisjoni liikmete, Toila Gümnaasiumi hoolekogu esindaja, valla noortevolikogu esindaja, Toila Gümnaasiumi direktori, MTÜ Toila Gümnaasiumi Heaks  esindajate töökoosolek, kus vallavalitsus tutvustas HTM-ile esitatud ja HTM-i poolt aktsepteritud 3ndat alternatiivi gümnaasiumiastme lõpetamiseks ning Toila uue nüüdisaegset õpikäsitlust toetava 180 õppekohaga põhikooli (1.-9. klass) tegevus- ja ajakava ning toimus arutelu.

 

14. november 2023 toimus Toila Gümnaasiumis kogukonna  kohtumine haridus- ja teadusministriga Kristina Kallasega. Päevakorras haridusvõrgu korrastamine ja ministeeriumi ettepanek Toila vallale.

 

12. oktoobril 2023 toimus Toila Gümnaasiumis lastevanemate üldkoosolek.

Päevakorras koolipidaja, s.o. vallavalitsuse ülevaade hariduse korraldusest Toila vallas ning toimusid arutelud. Osalesid lapsevanemad, õpetajad, vallavalitsuse ja vallavolikogu liikmed.

 

Toila valla haridusvaldkonna arengukava kaasamisseminar toimus 9. oktoobril 2023 kell 17.00 – 19.30 Kukruse Polaarmõisas.

Päevakava

1. Ülevaade valla haridusvaldkonna arengukava eesmärkidest ja tegevustest, arutelu ja täiendused

2. Ülevaade valla finantsvõimekusest, hariduskuludest ja uue põhikooli rajamise/gümnaasiumi rekonstrueerimine eelarvetest, arutelu

Arengukava kaasamisseminari juhib Mihkel Laan Cumulus Consulting OÜ-st.

Toila valla haridusvaldkonna arengukava aastani 2035: tegevuskava tööversioon

Toila valla hariduse arengukava koostamine

Toila valla haridusvaldkonna arengukava aastani 2035

 

Haridusministeerium on kinnitanud Haridusvaldkonna arengukava aastateks 2021 - 2035.

Toila Vallavalitsus on alustanud valla haridusvõrgu ülevaatamist, sh analüüsimist ning tulenevalt riiklikust haridusvaldkonna arengukavast tellinud Cumulus Consulting OÜ-lt analüüsi "Gümnaasiumihariduse perspektiiv Toila vallas".

Analüüsi teemad:

  • Rahvastikuarengud vallas ja piirkondades
  • Haridusvaldkonna näitajad (alusharidus, üldharidus, personal, kinnisvara ja finantseerimine)
  • Teenusevajaduse prognoos
  • Küsitlus gümnaasiumiastme õpilaste, vilistlaste ja lapsevanemate seas
  • Riigi hariduspoliitika aspektid
  • Kokkuvõte ja järeldused.
 
29. augustil 2023 toimus avalik kaasamisseminar Toila Seltsimajas, kus  lisaks vallavalitsuse, vallavolikogu ja vallavolikogu liikmetele olid oodatud ka õpetajad, lapsevanemad jt kogukonnaliikmed. Kohal oli üle 50 osaleja.
Päevakava oli sarnane 12. juuni 2023 toimunud arutelule.
Cumulus Consulting OÜ poolt koostatud analüüsi tutvustav esitlus asub SIIN!

Lühikokkuvõte aruteludest SIIN!

 

12. juunil 2023 toimus avalik kaasamisseminar Toila Gümnaasiumis, kuhu lisaks vallavalitsuse, vallavolikogu ja vallavolikogu liikmetele olid oodatud ka õpetajad, lapsevanemad jt kogukonnaliikmed. Kohal oli 48 osalejat.

Päevakava oli sarnane 10. mail 2023 toimunud arutelule.

Cumulus Consulting OÜ poolt koostatud analüüsi tutvustav esitlus asub SIIN!

Haridusministeeriumi esindaja Piret Sapp tegi ettekande teemal "Haridusvõrgu suunad ja väljakutsed kvaliteetse hariduse tagamisel". Haridusvaldkonna arengukava 2035 tegevussuund 1: Kvaliteetset haridust pakkuv, kaasav ja ressursitõhus õppeasutuste võrk ja taristu, et haridus oleks kättesaadav eri sihtrühmadele ja õppekeskkond toetaks nüüdisaegset õpikäsitlust.

Haridusministeeriumi esitlusega saab tutvuda SIIN!

Ühtlasi toodi ministeeriumi poolt välja, et uue EL toetusperioodi koolivõrgu korrastamise toetusvahendid suunatakse eranditult Ida-Viru maakonda ning Toila vallal oleks ainulaadne, ja tõenäoliselt ainus võimalus saada toetust uue põhikoolihoone ehitamiseks, s.o. kvaliteetse õpikeskonna rajamiseks, mis toetaks nüüdisaegset õpikäsitlust.

  • Arutelude kokkuvõtted on esitatud töögruppide töölehtedel
 
10. mail 2023 toimus Toila Seltsimajas arutelu, kuhu olid kutsutud vallavalitsuse, vallavolikogu ja vallavolikogu komisjonide liikmed. Kohal oli 13 osalejat.

Päevakava:

  1. Sissejuhatus (Eve East)
  2. Rahvastikuanalüüsi kokkuvõte (Mihkel Laan)
  3. Hariduse riiklik vaade (HTM, Piret Sapp), kes tutvustas riiklikke suundumusi ning väljakutseid kvaliteetse hariduse tagamisel.
  4. Arutelu (Mihkel Laan)
  5. Kokkuvõtted aruteludest

___________________________________________________________

Kooliruumi kaasajastamine

Koostöös arhitektuuribüroo b210-ga on loodud Toila Gümnaasiumile ja Kohtla-Nõmme Koolile ruumianalüüsid, et kaardistada võimalused koolimaja ruumide loogilisemaks ja avaramaks ümberkorraldamiseks. Tegemist on tulevikuvaatega, mille poole soovitakse liikuda ja millele tuginedes oma haridusvaldkonna investeeringuid planeerida.

Miks on oluline tegeleda tänapäevast õpikäsitust toetava koolikeskkonna kavandamisega, saab täpsemalt lugeda Eesti Arhitektide Liidu juhendist.

Koolide eskiislahendused: