Sotsiaalne kaitse on ühiskonna sotsiaalsete riskide maandamise süsteemide ja mudelite kogum. Tugev  rõhk peab olema ennetustööl sotsiaalvaldkonnas, mille olemus on varajane märkamine ja sekkumine.
Kuna tänapäeva sotsiaaltöö tegeleb rohkem juba tekkinud probleemide lahendamistega, siis sotsiaalkaitse ennetustöö eesmärk on just nende võimalikke probleemide kaardistamine ja võimalusel ennetamine enne nende teket. Teostatakse seda läbi probleemsete elanikkonnagruppide monitoorimise ning selgitatakse välja põhjused, miks isik üldse satub riskigruppi. Seejärel töötatakse välja vastavad sotsiaalsete riskide maandamismeetmed.
Kõik see toimub tihedas koostöös teiste asutuste ja spetsialistidega sotsiaal-, meditsiini -, hariduse – ja õiguskaitse valdkonnast.
Samuti saab igaüks anda oma panuse  märgates abivajajat. Paljud inimesed on kokku puutunud abi vajava inimesega, aga tihti ei oska või ei tea, kuidas inimest aidata. Selleks on loodud mitmeid organisatsioone, kelle poole saab  pöörduda.
Vahet pole, kas tegemist on lapse või täiskasvanuga, teavita kindlasti kui näed või kuuled mõnest abivajajast isikust! Oma vallas saad abi küsida sotsiaal- või lastekaitsetöötajalt.

Projektid