Eelinfo seoses maakonnaliinide tasuliseks muutumisega

Alates 22.01.2024 kehtivad sõidupiletite hinnad ja soodustused.

Piletite hinnad sõitjatele vanuses 20-62 (nimetatud aastad kaas arvatud):
*   ühe sõidu pileti hind on 2,00 eurot, kui pileti ostmiseks ei kasutata sõidukaarti;
*   tavapileti hind on 1,50 eurot, kui pileti ostmiseks valideeritakse sõidukaart bussi piletimüügiseadmes. Pilet kehtib esimesest valideerimise hetkest 1,5 tunni jooksul, mis annab õiguse 1,5 tunni jooksul sama maksumusega jätkata sõitu järgmise maakonnaliiniga, millega saab sõita liini lõpuni. Kindlasti tuleb järgmise liini bussi sisenedes sõidukaart uuesti valideerida;
Isikustamata sõidukaardile peab pileti ostmiseks olema laetud raha, ehk isikustamata sõidukaardiga ei saa tasuta sõita.
*   1-päeva ehk päevapileti hind on 4,50 eurot ja pilet ostetakse sõidukaardile elektrooniliselt või müügipunktist. Bussi sisenedes tuleb sõiduõiguse saamiseks sõidukaart valideerida;
*   30-päeva ehk perioodipileti hind on 25,00 eurot ja pilet ostetakse sõidukaardile elektrooniliselt või müügipunktist. Bussi sisenedes tuleb sõiduõiguse saamiseks sõidukaart valideerida.

Tasuta saavad sõita isikustatud sõidukaardiga järgmised soodustatud isikud:
*   isikud kuni 19. eluaastani ja alates 63-ndast eluaastast, nimetatud eluaastad kaasa arvatud;
*   keskmise, raske ja sügava puudega isikud;
*   osalise või puuduva töövõimega isikud;
*   sügava puudega isiku saatja, kui saatja siseneb bussi koos sügava puudega isikuga;
*   raske liikumis- või nägemispuudega isiku saatja, kui saatja siseneb bussi koos raske liikumis või nägemispuudega isikuga;
*   puudega lapse, kes ei ole saanud seitsmeaastaseks, saatja, kui saatja siseneb bussi koos puudega lapsega, kes ei ole saanud seitsmeaastaseks;
*   Ukraina sõjapõgenikud vastavalt tasuta sõiduõiguse kehtivusele sõidukaardil (kuni 31.03.2024).

NB! Puuetega seotud soodustuste saamiseks tuleb alates 22.01.2024 bussijuhile esitada soodustust tõendav dokument, mille alusel bussijuht väljastab 0-eurose paberpileti. Puuetega soodustuste kandmine ühiskaardile on väljatöötamisel ning rakendatakse tehnilise lahenduse valmimisel.

NB! Isikustatud või isikustamata sõidukaardi olemasolu ei anna automaatselt bussis sõiduõigust. Sõiduõiguse bussis sõitmiseks annab valideeritud sõidukaart, millele laetakse valideerimisel kehtiv e-pilet.

Ühe- ja 30-päeva pileteid saab osta veebikeskkonnas www.pilet.ee, Cargobus, Omniva, Selveri, Prisma ja R-Kioski müügipunktidest.

Maxima XX müügipunktid avatakse piletimüügiks hiljemalt 22.01.2024.

Ühiskaardi saab isikustada SIIN.

 

Ida-Virumaa müügipunktide LINK.

Uuendatud 17.01.2024

 *************************************************************************************************************

Bussiga sõitmine Ida-Viru avalikel maakonnaliinidel alates 01.07.2022

Kõikide Ida-Viru avalike maakonnaliinide bussid on varustatud validaatoritega, mis võimaldavad reisija sõitu registreerida kontaktivaba elektroonilise sõidukaardiaga (edaspidi: sõidukaart).

Ida-Viru avalikel maakonnaliinidel tuleb bussi siseneda esiuksest ja sõidu registreerimisel peab reisija teatama bussijuhile sihtpeatuse ning seejärel asetama oma sõidukaardi validaatorile. Kui reisijal ei ole sõidukaarti, siis väljastab bussijuht paberpileti, mis tuleb alles hoida reisi lõpuni.

Liinidel nr 31, 31A ja 31B saab bussi siseneda mitmest uksest ning sõidukaardiga peavad reisijad ise ukse juures olevas validaatoris registreerima oma sõiduõiguse.
Kui reisijal ei ole sõidukaarti, siis tuleb siseneda esiuksest ja sõidu registreerimisel peab reisija teatama bussijuhile sihtpeatuse ning bussijuht väljastab paberpileti, mis tuleb alles hoida reisi lõpuni.

Liinidel nr 32 kuni 70, 100, 100B, 100C, 100D, 101-1, 101-2, 101-3, 101-4, 102, 104, 111, 111A, 111B, 111C ja 117 tuleb bussi siseneda esiuksest, bussijuhile sihtpeatust teavitada ei ole vaja ja sõit sõidukaardiga validaatoris kohe registreerida.
Kui reisijal ei ole sõidukaarti, siis sõidu registreerimisel peab reisija teatama bussijuhile sihtpeatuse ja bussijuht väljastab paberpileti, mis tuleb alles hoida reisi lõpuni.

Liinidel nr 71 kuni 89, 99, 99A, 99B, 99C, 99L, 100-1, 103-1, 113, 511, 512, 513, 514, 551 ja 552 tuleb bussi siseneda esiuksest ja sõidu registreerimisel peab reisija teatama bussijuhile sihtpeatuse ning seejärel asetama oma sõidukaardi validaatorile.
Kui reisijal ei ole sõidukaarti, siis sõidu registreerimisel peab reisija teatama bussijuhile sihtpeatuse ja bussijuht väljastab paberpileti, mis tuleb alles hoida reisi lõpuni.

Sõitmine Ida-Viru maakonnaliinidel maksab 0 eurot.

Sõidu registreerimine on kohustuslik. Registreerimata sõit loetakse piletita sõitmiseks, mille eest võib määrata trahvi kuni 20 eurot.

 

Sõidukaart

Sõidukaardiga saad sõita kõikidel Ida-Virumaa avalikel maakonnaliinidel.

Ristkasutatavad on kõik Eestis väljastatavad sõidukaardid (ühiskaardid), mida saad bussides kasutada kõikides Eesti maakondades ja linnades, sh kehtivad linnades kasutatavad ATKO sõidukaardid.

Sõidukaardi saad osta R-Kioskist, Omniva postkontorist ning Selveri ja Maxima kaupluse infoletist (müügipunktide asukohad).

Sõidukaardi saad osta ka bussijuhi käest täpse sularaha eest. Pangakaardiga makse võimalus esialgu puudub.

Sõidukaart maksab 2 eurot.

Rohkem infot: www.pilet.ee

 

Nõudeliinid ja liini osad

Nõudepeatuste teenindamine toimub tellimuse alusel. Kui soovid sõita tavapeatusest nõudepeatusesse, siis anna oma sõidusoovist bussijuhile teada bussi sisenedes. Kui soovid siseneda nõudepeatusest, siis esita tellimus vedaja infotelefonile kuni hiljemalt sõidule eelneva päeva kella 18:00-ks. Nõudepeatustele saad tellimuse esitada ainult sõiduplaanis ette antud päevade ja kellaaegade kohta.

Tellimuse esitamiseks nõudepeatusest:

  • Helista vedaja infotelefonile
  • Ütle oma nimi ja kontakttelefon
  • Ütle tellimuse kuupäev, liini number, peatuse nimi ja liini sõiduplaanijärgne kellaaeg
  • Tellimusest loobumiseks helista samale numbrile ja tühista tellimus.

Nõudeliinide nimekirja leiad SIIT.

 

UUED ja VANAD bussilliinide numbrid leiad SIIT.

Kaugliinide graafikud võite leida aadressilt http://www.tpilet.ee