Põhikooli- ja gümnaasiumiseadus

 

Hea lapsevanem!
 
Toila valla munitsipaalkoolide ja -lasteaedade, samuti  Toila Muusika- ja Kunstikooliga seonduvaid taotlusi saate esitada läbi haridusteenuste haldamise süsteemi ARNO.
 
Lapse 1. klassi astumise avaldus, lasteaia koha sooviavaldus ning alates 01.07.2023 saab esitada läbi ARNO keskkonna esmakordselt kooli mineva lapse toetuse taotlust (1.klassi esmakordselt mineva lapse toetus). 
 

TOILA GÜMNAASIUM

Toila Vallavolikogu 27.03.2024 otsuse nr 54 „Toila Gümnaasiumi ümberkorraldamine". Otsuse kohaselt korraldatakse Toila Gümnaasiumi (registrikood 75001514) tegevus ümber selliselt, et muudetakse Toila Gümnaasiumi tegutsemisvormi ning lõpetatakse alates 01.09.2026 koolitustegevus keskhariduse tasemel (hariduse tase II Eesti Vabariigi haridusseaduse § 2 lõike 5 punkti 3 kohaselt). Kool jätkab alates 01.09.2026 hariduse andmist põhikoolina (I-III kooliaste, 1.-9.klass). 
 

Toila Gümnaasium asub Toila Oru pargis, president Konstantin Pätsi suveresidentsi territooriumil. Gümnaasiumil on kasutada kaks hoonetekompleksi, uus (ehitatud 1974.a.) ja vana hoone (valminud 19. saj. lõpus). Uues hoones asuvad ainekabinetid, õpetajate tuba, administratsiooni ruumid, arstikabinet, spordisaal (kasutatakse ka aulana), söökla.

Vanas hoones asuvad algklasside "koduklassid", Toila Muusika- ja kunstikooli ruumid, raamatukogu, ainekabinetid, jõusaal ja väike saal kontsertide ja ürituste korraldamiseks.

Hoolekogu liikmed Toila Gümnaasiumis

Info koolibussi kohta

direktor: Signe Ilmjärv

aadress: Lossiplatsi 3, Pühajõe küla, 41726
telefon: +372 3369642
e-post: kool@toila.edu.ee
www.toila.edu.ee

 

KOHTLA-NÕMME KOOL

1960. aastal valmis uus ajakohane koolimaja ning kool nimetati ümber Kohtla-Järve 8. 8-kl. kooliks. Samas majas töötab kool tänaseni. 1992. aastast on kool 9-klassiline ning kannab nime Kohtla-Nõmme Kool

Direktor: Mariliis Oder

e-post: mariliis.oder@kohtlanomme.edu.ee

Hoolekogu liikmed Kohtla-Nõmme koolis

Aadress: Kooli 6, Kohtla-Nõmme alev, Toila vald, Ida-Virumaa, 30503
Telefon: +372 56 839 391

Kohtla-Nõmme Kooli kodulehekülg: www.kohtlanomme.edu.ee

e-post: kool@kohtlanomme.edu.ee

Kooli Facebook https://www.facebook.com/KohtlaN6mmeKool/

 

RAJALEIDJA VÕRGUSTIK

Rajaleidja on üle-eestiline võrgustik, mis pakub tasuta õppenõustamist lapsi/õppijaid haridusteel toetavatele täiskasvanutele – vanematele, õpetajatele, tugispetsialistidele jt.
 
Õppenõustamise käigus selgitame välja lapse/õppija õppimise või käitumisega seotud probleemid, mis takistavad tema edukat haridusteed. Seejärel anname last/õppijat ümbritsevatele täiskasvanutele nõu, kuidas lapse/õppija arengut ja toimetulekut toetada, õpet ja kasvatust korraldada ning milliseid tugiteenuseid laps/õppija püsivalt vajab.
 
Kui õppenõustamise käigus selgub, et lapsele/õppijale sobiva haridustee korraldamiseks on vaja ametlikku otsust ehk haldusakti (nt lasteaias sobitus- või erirühma määramiseks, koolimineku edasilükkamiseks, koolis lihtsustatud õppe rakendamiseks), siis sellise otsuse teeb lapsevanema taotluse alusel kolmest Rajaleidja tugispetsialistist koosnev kooliväline nõustamismeeskond.
 
Kui koolis või lasteaias juhtub õnnetus, mis takistab tavapärase õppetegevusega jätkamist, siis pakuvad meie kriisimeeskonnad haridusasutustele kriisiabi. Nõustame kõiki osapooli, juhendame õpetajaid ja valmistame ette õpilastega keerulistest teemadest rääkimiseks, kurbade uudiste teatamiseks.
 
RAJALEIDJA KESKUSTES NÕUSTAVAD:
Sotsiaalpedagoog, kes toetab last/õppijat ja teda ümbritsevaid täiskasvanuid lapse/õppija sotsiaalsete probleemide korral – näiteks erivajaduse või terviseprobleemiga toimetulekul, kiusamise või käitumisprobleemide puhul, kui laps/õppija ei taha koolis käia jms. Sotsiaalpedagoog võib pakkuda ka kriisiabi.
Eripedagoog, kes selgitab välja õppetöös raskustesse sattunud lapse/õppija arengu- ja õpioskuste taseme ja annab nõu lapsele/õppijale jõukohaste õppemeetodite, -materjalide ja keskkonna valikul. Samuti hindab eripedagoog lapse/õppija koolivalmidust.
Logopeed, kes hindab lapse/õppija kõne- ja kommunikatsioonioskust ning annab soovitusi lapse/õppija kõne arendamiseks ja sobiva suhtluskeskkonna loomiseks. Samuti hindab logopeed lapse/õppija koolivalmidust.
Psühholoog, kes hindab lapse/õppija vaimset võimekust ja arengut ning vaimset tervist mõjutavaid tegureid, kui lapsel/õppijal on näiteks ärevus, hirmud, meeleoluprobleemid, probleemid suhetes, ning annab last/õppijat ümbritsevatele täiskasvanutele nõu sobivate lahenduste ja sekkumiste leidmisel. Psühholoog pakub ka kriisiabi.
Rajaleidjasse nõustamisaega kirja pannes ei pea ise teadma või otsustama, millise tugispetsialisti abi laps/õppija vajab!
 
KELLELE ON RAJALEIDJA NÕUSTAMINE MÕELDUD?
Kui lapsel/õppijal on mure õppimise või käitumisega, tuleks esmalt pöörduda oma lasteaia või kooli õpetajate ja tugispetsialistide poole. Nemad on esmased spetsialistid, kes toetavad, suunavad ja nõustavad last/õppijat. Rajaleidjasse võiks pöörduda, kui lapse/õppija probleemiga on lasteaias või koolis juba tegeletud, kuid vajatakse edasisi nõuandeid, haldusotsust hariduskorralduslikeks muudatusteks, erapooletut hinnangut.
 
Rajaleidjasse pöörduja võib olla lapsevanem, õpetaja, tugispetsialist, direktor, kohaliku omavalitsuse töötaja või vajadusel ka laps/õppija ise.
 
KUIDAS NÕUSTAMISELE PÖÖRDUDA?
Meie poole pöördumiseks ei ole vaja suunamist. Lapsevanemal on nõustamisele registreerimiseks vaja märkida ära lapse/õppija andmed (vajalik on teada lapse isikukoodi) ja oma kontaktid ning teada, mis linnas asuvasse keskusesse sooviksite nõustamisele tulla.
 

Haridustöötajad on nõustamisele oodatud ka üldistes, mitte ainult konkreetse lapsega/õppijaga seotud küsimustes, ning sellisel juhul registreerimisel lapse/õppija andmeid vaja ei ole.

 

Ida-Virumaa piirkond
 
Infotelefon +372 735 0700. Infotelefonil saab broneerida, tühistada ja muuta nõustamisaega kõigis Rajaleidja keskustes ning küsida lisainfot. Infotelefon on avatud eesti keeles E-K 9–17, N-R 9–15, vene keeles E-R 9-13.
 
Olga Hodakovskaja, piirkonna juht, Olga.Hodakovskaja@harno.ee
 
JÕHVI ESINDUS
 
Telefon +372 735 0700
Aadress: Keskväljak 4, 41531 Jõhvi (kaubanduskeskus Tsentraal, III korrus)
Dokumentide vastuvõtmine ja väljastamine: E-K 9.00–17.00, N-R SULETUD
 
NARVA ESINDUS
 
Telefon +372 735 0700
Aadress: Kerese 3, 20309 Narva (Kerese keskus, II korrus)
Dokumentide vastuvõtmine ja väljastamine: N 09.00-17.00