Dementsusega inimeste lähedaste Jõhvi tugigrupp

Üle Eesti toimuvad regulaarsed dementsusega inimeste lähedaste toetamiseks mõeldud tugigrupid - nüüd on avatud ka Jõhvi tugigrupp. Tugigrupi kohtumised on toimunud Tammiku Rahvamajas, kuid tulevikus on tugigruppe võimalik läbi viia erinevates asukohtades Jõhvi vallas ja selle lähiümbruse linnades/asulates.
Oodatakse osalema kõiki Jõhvi lähiümbruses elavaid dementsusega lähedastega inimesi, keda antud teema kõnetab.

• Tugigrupp on kohtumisekohaks dementsusega inimeste lähedastele, kellel on sarnased mured ja rõõmud.
  • Tugigrupis osalemine aitab kohaneda omastehooldaja rolliga, aitab paremini mõista oma vajadusi, julgustab grupikaaslastega jagama oma lugusid ja emotsioone, aitab üles leida sisemised jõuvarud ning mõjub positiivselt eneseusule, -tõhususele ja enesehinnangule.
  • Tugigrupis on võimalik seega saada nii praktilisi nõuandeid kui ka emotsionaalset tuge.
  • Tugigrupi juhi poolt pakutakse grupis osalejatele nõuandeid vajalike teenuste saamiseks.
  • Kõik, kelle pereliikmel/lähedasel esinevad mäluhäired või dementsussündroom, ning kes vajavad tuge, on tugigruppi oodatud.
  • Tugigrupis osalemine on kõigile tasuta.
  • Jõhvi tugigruppi korraldavad Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tegevusteraapia eriala 4. kursuse tudengid, kes lõpetavad erialaõpingud 2024. aasta kevadel.
  • Tegevusterapeudid saavad anda dementsusega inimeste lähedastele väga praktilisi teadmisi ja nõuandeid hoolduse paremaks korraldamiseks, sh:
       ◦ dementsusega inimesega suhtlemine
       ◦ kodukohandamine
       ◦ kukkumiste ennetamine
       ◦ ergonoomika
       ◦ lähedase enese säästmine
       ◦ abivahendite tutvustus ja nende kasutamine
       ◦ dementsussündroomiga inimesele sobivad tegevused, jne.

Kontaktid: E-post: johvitugigrupp@gmail.com

Grupijuhid: