« Tagasi

COVID-19 riigi põhisõnumid 3 nädalal

COVID-19 riigi põhisõnumid 3 nädalal:
·  Tervishoiualase hädaolukorra juhtimine jätkub endisel viisil, valitsuse vahetus selle korraldust ei mõjuta.
·  Teine vaktsiinidoos on vaktsineeritutele tagatud ja COVID-19 vaktsineerimine jätkub hoolimata tarnete väikesest vähenemisest – Eestis on vaktsineeritud üle 18 000 inimese. Pfizer/BioNTech vaktsiini tarnete vähendamise tõttu toimub COVID-19 vaktsineerimine Eestis lähiajal mõnevõrra väiksemas mahus plaanitust. Jätkatakse vaktsineerimist hooldekodudes ning samuti alustatakse tervishoiutöötajate vaktsineerimist 2. vaktsiinidoosiga. Vaktsineerimise sihtrühmade laiendamine lükkub vähemalt nädala võrra edasi. Vaktsiinid on hästi talutavad, kiirelt mööduvaid kõrvalmõjusid on ilmnenud 0,4 protsendil vaktsineeritutest.
· COVID-19 haigestumus on kõrge kogu Eestis, muret teeb, et haigestumine on oluliselt kasvamas Pärnumaal ning endiselt levib viirus laialdaselt Harjumaal ja Ida-Virumaal – ulatuslikud piirangud Harjumaal ja Ida-Virus kestavad vähemalt jaanuari lõpuni. Harjumaa ja Ida-Virumaa koolides taastatakse kontaktõpe alates 25. jaanuarist. Pärast seda tuleb eriti ettevaatlik olla suhtlemisel vanavanemate ja teiste riskirühmadesse kuulujatega. Tarvitusele tuleb võtta kõik ettevaatusabinõud, et koroonaviirus ei leviks.
· Piirangutest kinni pidades pingutame selle nimel, et võimalikult paljud õppijad saaksid käia koolis ja osaleda kontaktõppes.
· Igaüks peab viirusega võitlusele kaasa aitama - vähenda kontakte, hoia distantsi; käi avalikes siseruumides lühidalt ja maskiga; pese ja desinfitseeri käsi; kui vähegi võimalik, tööta kodust; kui tunned end halvasti, püsi kodus ja tee test.
·  Haigushüvitist saab alates teisest haiguspäevast – uuest aastast makstakse haigushüvitist alates teisest haiguspäevast. Õigus haigushüvitisele on ka COVID-19 haige lähikontaktsel eneseisolatsioonis viibitud päevade eest. Töötaja omavastutus on esimene haiguspäev, tööandja maksab hüvitist teisest viienda päevani ning haigekassa maksab hüvitist alates kuuendast päevast. Täpsema info leiab haigekassa koduleheküljelt.
Hangi infot usaldusväärsetest allikatest – Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee