19. nädala COVID-19 põhisõnumid

RIIGI 19. NÄDALA COVID-19 PÕHISÕNUMID

• Jääme ettevaatlikuks ka piirangute leevenedes. Nakatumisnäitajad on viimastel nädalatel paranenud ja see on võimaldanud valitsusel teha esimesi leevendusi, siiski on viiruse leviku riskitase veel kõrge. Seetõttu peame jääma ettevaatlikuks, et piirangute leevendamine ei tooks kaasa haigestumise uut kasvu.
  • Liigume rohkem värskes õhus, kus saab ohutult aega veeta ja hajutatult ka teistega kohtuda. Suuremad kogunemised ja peod tuleks siiski veel edasi lükata.
  • Vaktsineeri esimesel võimalusel, et kaitsta end raske haigestumise eest. Vaktsineerimine päästab elusid, vähendab haiglaravi koormust ning võimaldab piiranguid järk-järgult leevendada. Sel nädalal oodatakse vaktsineerima üle 50-aastaseid inimesi. Rohkem infot leiad leheküljelt vaktsineeri.ee.
  • Küsi abi kohalikust omavalitsusest. Riik on andnud kohalikele omavalitsustele kriisis kannatada saanud inimeste toetamiseks, sealhulgas vaimse tervise toe pakkumiseks lisaraha ning mitmed omavalitsused on selles suunas ka juba tegutsemas.

Sõnumid COVID-19 hädaolukorra lahendamise kohta:

• Koroonaviiruse leviku olukorra paranedes leevenevad piirangud järk-järgult. Valitsus leevendab piiranguid eri valdkondades etapiviisiliselt vastavalt viiruse leviku olukorrale ja tegevuste iseloomule. Praegused piirangud kehtivad 16. maini.
  • Töötasu hüvitist makstakse senistel tingimustel ka maikuu eest, et säilitada töökohti ja aidata majandusel piirangute leevenemisel kiiremini taastuda. Hüvitist saab taotleda töötukassast 1.–30. juunini.
  • Vaktsineerimise võimalus avatakse järk-järgult kõigile soovijaile. Sel nädalal pakutakse vaktsineerimise võimalust üle 50-aastastele, alates 17. maist avatakse see ka noorematele inimestele. Endiselt oodatakse vaktsineerima ka kõiki vanemaealisi ning COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi. Rohkem infot leiad leheküljelt vaktsineeri.ee