« Tagasi

Üleskutse

Toila Vallavalitsus koostöös Toila valla Hariduse ja Kultuuri Seltsiga viib läbi projekti "Eesti I presidendi K. Pätsi skulptuuri paigaldamine Oru pargi lossiplatsile", millega soovitakse rõhutada presidendi institutsionaalset kohalolekut Ida-Virumaal Toilas.

K. Pätsi kuju planeeritakse lossiplatsile paigaldada ning pidulikult avada Eesti Vabariigi aastapäeva eel 23. veebruaril 2020 kell 12:00. Skulptuuri autoriks on Aivar Simson a.k.a Simson von Seakyl.

Toila valla Hariduse ja Kultuuri Selts on algatanud toetuskampaania vallakodanike seas.
Käesolevaga kutsume teid võimalusel projektis osalema! Head inimesed, ootame teie abi ja panust annetuste näol Toila valla Hariduse ja Kultuuri Seltsi arvele EE242200221036889883. Selgitusse palume märkida: Pätsi kuju Oru parki.

K. Pätsi skulptuuri paigaldamine Oru pargi lossiplatsile on üks osa pargi atraktiivsuse tõstmise kontseptsioonist, mis rikastaks pargi külastuskogemust veelgi.
Alates 2020. aasta maikuust on valla kaasabil ja OÜ Blueray teostusel võimalik Oru lossi kunagist hiilgust vaadelda läbi virtuaalreaalsuse – alustatakse Ida-Virus täiesti uue teenusega, kus kõikidel pargi külastajatel on võimalik rentida virtuaalreaalsuse prillid (võimalik ka suurematele gruppidele). RMK rajas 2018. aastal lossiplatsile välisvalgustuse ning 2020. aastal paigaldab vald tänavavalgustuspostidele kõlarid, kus hakatakse teatud kellaaegadel mängima 1930ndate muusikat. Toila valla arengukava 2018- 2030 investeeringute kava käsitleb Oru pargi tegevustena veel täiendavalt Oru lossi klaaspaviljoni projekteerimist ja rajamist ning Oru lossi laserprojektsiooni.

Tänu toetuse eest!
Toila valla Hariduse ja Kultuuri Selts