Vabatahtlik seltsiline aitab suurendada üksi olijate turvatunnet ja vähendada sotsiaalset tõrjutust

Meie ümber on palju 65+ vanuses ja erivajadusega inimesi. Neid aitavad lähedased või pakutakse neile tuge kohaliku omavalitsuse poolt korraldatud koduhoolduse või ka hoolekandeasutuste abiga. Samas on nii eakate kui ka erivajadustega inimeste seas neid, kes vajavad lisatuge igapäevatoimetuste juures. Mõnikord on vaja abi näiteks eluliste teenuste kasutamisel, olgu seda siis poes käimisel või haiglasse arsti juurde minemisel ja haigla kordidorides orienteerumisel. Sageli võib ette tulla ka seda, et inimene vajab rohkem suhtlemist ja ärakuulamise aega, kui sotsiaaltöötaja oma kiire töötempo juures pakkuda saab. Eakas inimene tahab jagada oma mõtteid ja emotsioone, arutleda elu üle, aga võib-olla seda ärakuulajat tal ei ole.
Aastatel 2021- 2023 viib  Eesti  Külaliikumine Kodukant Sotsiaalministeeriumi tellimusel  ja Euroopa Sotsiaalfondi toel läbi projekti "Vabatahtlike kaasamise  koostöömudeli rakendamine hoolekandesüsteemis". Kohaliku omavalitsuse roll on eelkõige oluline abivajajate kohta informatsiooni jagamine, sest just  omavalitsuste sotsiaalhoolekande spetsialistidel on olemas suurem osa teadmisest abivajajate, nii eakate kui ka erivajadustega inimeste kohta.

Kuidas saab soovi korral  küsida endale (oma lähedasele), s.o. 65 + või erivajadusega inimesele vabatahtlikku seltsilist?

Selleks on  kaks võimalust:
    • Andke teada oma (oma lähedase) soovist ja vajadusest oma omavalitsuse sotsiaaltöötajale Krista Kool, tel. 53419885, e-post: krista.kool@toila.ee, kes informeerib maakonna koordinaatorit.
    • Andke teada oma (oma lähedase) soovist ja vajadusest Ida-Virumaa  vabatahtlike seltsiliste koordinaatorile: Margit Maksimov, tel. 5254590,  e-post: margit.maksimov@gmail.com, kes suhtleb  omavalitsuse sotsiaaltöötajaga ja  tegutseb edasi Teie (Teie lähedase) huvides.

Kuidas saavad kirjeldatud tegevusteks enda abi pakkuda vabatahtlikud?

• Andke teada oma koostöösoovist Ida-Virumaa koordinaatorile: Margit Maksimov, tel: 5254590, e-post: margit.maksimov@gmail.com, kes võtab seejärel Teiega ühendust ja  jätkab eesmärgipärast tegevust.

Muudame koos eakate ja erivajadustega inimeste elu turvalisemaks!

Projekti kohta saad täpsemalt lugeda https://www.seltsilised.ee/