« Tagasi

Tänavakunstifestival Rural Urban Art

Neljandat aastat järjest toimub tänavakunstifestival Rural Urban Art ühes Eesti maakonnas, et katta kohalike väikelinnade hallid seinad tähendusrikka kunstiga!
2021. aastal toimub festival teist aastat järjest Ida-Virumaal, mis on nii suur ja lai, et pidime lihtsalt uuesti sammud siiapoole seadma!
Ajavahemikul 14.–19. juuni saabki jälgida, kuidas paariteistkümne kunstniku käe all valmivad seinamaalid Kohtla-Järvele, Voka alevikku, Jõhvi, Kiviõlisse ja Tudulinna!
 
· L I N N A L A A G E R ·
Lisaks seinamaalidele toimub festivalil Kohtla-Järvel kohalikele noortele suunatud tänavakunsti linnalaager, mis on tasuta. Kolmepäevases linnalaagris tutvutakse tänavakunsti tehnikate ja aerosoolvärvidega, omandatakse tehnilisi ja kompositioonialaseid teadmisi. Üheskoos luuakse seinamaal aadressil Sinivoore 3b garaažide seinale.
Laagri kunstilised juhendajad on Martin Roosna ja Reigo Nahksepp. Noortelaagrisse vajalik eelregistreerimine: anastassiagavrina98@gmail.com
 
· K U N S T N I K U D · S E I N A D ·
Robin Nõgisto (Eesti) · Ahtme Kunstide Kooli välisein, Kohtla-Järve
Izak One (Tšiili/Eesti) · Tudulinna lastekodu, Tudulinna
Regina-Mareta Soonsein (Eesti) · Estonia pst 16 a, Kohtla-Järve
Sulevyo (Eesti) · Maleva 25, Kohtla-Järve
Päivi Lindell (Soome) · Kohtla-Järve
Sodacats (Eesti) · Kooli 2, Kiviõli
Maria-Liisa Leonidov (Eesti) · elektrikapid, Kohtla-Järve, Jõhvi
Maria Sambuko · Grossi pood, Voka alevik
 
 
Rural Urban Art festivali eesmärk on rikastada Eesti väikelinnu professionaalse ja väljapaistva tänavakunstiga ning ühtlasi tutvustada seda kunstiliiki laiemalt.
 
· T O E T A J A D ·
Festivali peasponsor on Akzo Nobel Baltics AS.
Toetajad: Toila vald, Kohtla-Järve linn, Jõhvi vald, Lüganuse vald, Kultuurkapital, Institut français d'Estonie / Prantsuse Instituut Eestis, Saksa Suursaatkond, Soome Instituut, MTÜ Mondo.
Koostööpartnerid: Acento, Spekter - Montana Colors Estonia, Hostel Alex, Purtse pruulikoda, Uuskasutuskeskus, Color Expert, Fere OÜ, Ramirent.
Noorte tänavakunstilaagrit korraldavad MTÜ Rural Urban Art ja MTÜ Mondo.
Laagri toimumist rahastavad Euroopa Komisjon ja Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest MTÜ Mondo kliimamuutuste teavitusprojekti 1Planet4All raames ning Kohtla-Järve Linnavalitsus.
May be an image of 1 isik ja tekst