« Tagasi

RIIGI 4. NÄDALA COVID-19 PÕHISÕNUMID

RIIGI 4. NÄDALA COVID-19 PÕHISÕNUMID

Igaüks saab aidata! Kuni vaktsiinid kevadel kõigini jõuavad, saame viirust ohjata kolme lihtsa võttega:

  1. Jääme tõbisena koju. Kui tunned end haigena, jää koju ja tee test. Haigushüvitist saab alates teisest haiguspäevast.
  2. Oleme siseruumides ettevaatlikud. Käi avalikes siseruumides kiirelt ja maskiga. Hoia distantsi ja puhasta käsi.
  3. Suhtleme veebis või õues. Kui on tarvis nõu pidada, kohtuda või tähistada, tee seda veebi teel või vabas õhus. 

Sõnumid COVID-19 hädaolukorra lahendamise kohta:

  • Tervishoiualase hädaolukorra juhtimine jätkub endisel viisil, valitsuse vahetus selle korraldust ei mõjuta. Ametisse astuv valitsus otsustab piirangute jätkamise sel nädalal.
  • Koroonaviiruse levik on üle Eesti laialdane ja intensiivne. Nakatumise kõver näitab küll stabiliseerimise märke, kuid murekohaks on COVID-19 intensiivravi kohtade suur täitumus.
  • Soome pääseb vaid vältimatutel põhjustel minnes. Alates 27.01.2021 saavad lisaks Soome kodanikele ja elanikele Soome siseneda vaid ühiskonna toimimise ja varustuskindluse seisukohast olulist tööd tegevad isikud ja vältimatutel põhjustel reisivad. Rohkem infot leiab leheküljelt kkk.kriis.ee.
  • Teine vaktsiinidoos on vaktsineeritutele tagatud ja COVID-19 vaktsineerimine jätkub hoolimata tarnete väikesest vähenemisest. Eestis on esimese doosiga vaktsineeritud üle 25 000 inimese. Jätkatakse vaktsineerimist hooldekodudes ning tervishoiutöötajate vaktsineerimist 2. vaktsiinidoosiga. 
  • Vaktsiinid on hästi talutavad, kiirelt mööduvaid kõrvalmõjusid on ilmnenud 0,6 protsendil vaktsineeritutest. Kõrvalmõjude kohta saab infot ravimiameti koduleheküljelt.