« Tagasi

Puurimistööd Toila vallas

Hea vallaelanik

27.07 – 05.08  toimuvad Toila vallas puurimistööd, mille tellijaks on Eesti Geoloogiateenistus ja läbiviijaks OÜ Inseneribüroo STEIGER. Uuringuruumid asuvad Saka küla ja Kohtla-Nõmme lähistel asuvatel riigile kuuluvatel katastriüksustel. Puurimistööde alad on valitud selliselt, et need jääksid majapidamistest võimalikult kaugele. Kavandatavate puuraukude GA007 ja GA010 täpsed asukohad leiab veebikaardilt aadressil  https://gis.egt.ee/portal/home/webmap/viewer.html?webmap=dcc24002868a47cea6920339d0f39116

Eesti Geoloogiateenistus on riigiasutus, kelle üheks ülesandeks on üldgeoloogiliste uurimistööde teostamine. Need puurimistööd on üks osa Eesti Geoloogiateenistuse poolt läbiviidavatest Eesti maavarade uuringutest. Puurimistööde eesmärk on saada puursüdamikud graptolliitargilliidi ja fosforiidi omaduste ja nendes sisalduvate keemiliste elementide uuringuks. Uurimissügavus on Saka külas 30 m ja Kohtla-Nõmmel ca 60 m. Puurimistööd mõlemas asukohas orienteeruvalt 3-5 päeva, peale mida uuringuala korrastatakse ja puuraugud suletakse.

Täname ette mõistva suhtumise eest. Täiendavat infot uuringute kohta leiate meie kodulehelt www.egt.ee . Küsimuste korral saate pöörduda Tiit Kaasiku poole telefonil 5190 8839.

Lugupidamisega

Eesti Geoloogiateenistus

 

Ago Gškovi poolt tehtud intervjuud, kus on rohkem lahti seletatud tööde olemus ja eesmärk saad lugeda SIIN