DIGI-GREEN HACKATHON

Tartu Ülikool koos Garage48-ga kutsuvad teid osalema ainulaadsel häkatonil, mis toob kokku puhta energia, keskkonna, jätkusuutlikkuse ja digitaliseerimise.

10.-12. mail Jõhvis, Ida-Virumaal toimuv DIGI-GREEN HACKATHON keskendub digitaalsete tööriistade ja andmete kasutamisele, et juhtida ja toetada rohelist üleminekut, meie ajastu suurimat muutust.

Häkaton keerleb keskse küsimuse ümber: Kuidas saab digitaalseid oskusi, teadmisi ja andmeid kasutada, et edendada ühiskondlikku muutust, mida me soovime saavutada? Tööstuse ekspertide ja riigi esindajate juhendamisel loome ühiselt uuenduslikke lahendusi, tagades, et pakutud ideed ei ole mitte ainult visioonid, vaid ka konkreetsetes valdkondades teostatavad.

Kutsume insenere, disainereid, avalike digiteenuste eksperte, keskkonnaspetsialiste, rohelise ülemineku eksperte, andmespetsialiste, majandusteadlasi, üliõpilasi, entusiaste ja visionääre erinevatest valdkondadest, et panustada oma teadmistega jätkusuutliku ja puhta tuleviku heaks. Muudame oma häkatoni ideed käegakatsutavateks ja mõjusateks projektideks ning sillutame teed rohelisemale ja jõukamale homsele!

Liitu meiega ideega või ilma, individuaalselt või koos meeskonnaliikmetega. Häkatoni meeskonnad moodustatakse avaõhtul parimate ideede põhjal. Valdkonna eksperdid juhendavad meeskonnatöid kogu nädalavahetuse jooksul.

23. aprillil toimuval virtuaalsel eelüritusel saate inspiratsiooni ja rohkem teavet häkatonide väljakutse, andmete ja suurepäraste roheliste digitaalsete näidislahenduste kohta.

Registreerimine häkatonile on avatud kuni 2. mai 2024 kell 23.59.

Häkaton toimub inglise keeles. Lisainfot ja registreerumislingi leiab Garage48 veebilehelt

Üritust korraldab Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituut koostöös Garage48-ga. Parimate ideede autoreid ootavad auhinnad ning võimaluse korral saab arendada ideed edasi koos valdkondlike ettevõtete või ülikooliga. Häkatoni toetavad Eesti Maaülikool, Cleantech Estonia, Keskkonnainvesteeringute Keskus, StartUp Estonia, Tehnopoli teaduspargi start-up-inkubaator ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis.

Häkatoni korraldab programmi „Horisont 2020" rahastatud e-valitsemise ja digitaalsete avalike teenuste projekti ECePS ERA õppetool (grandileping nr 857622). Seda toetatakse 2022. aasta detsembris alanud ja selle aasta novembrikuu lõpuni kestvast projektist CEESEU-DIGIT, mida rahastatakse Euroopa Liidu keskkonna ja kliimameetmete programmist (LIFE 2021–2027) toetuslepingu nr 101077297 alusel.