HÄÄLETAMISTULEMUSTE KINDLAKSTEGEMINE HÄÄLTELUGEMISKOMISJONIS

Jaoskonnakomisjonide protokollides olevate andmete õigsust kontrollib Toila valla häältelugemiskomisjon (Toila valla valimiskomisjon) hääletamissedelite ülelugemise teel.

Hääletamissedelite ülelugemine toimub 10.06.2024 kell 10.00 Toila vallamaja saalis.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 9. juunil 2024 aastal

Euroopa Parlamendi valimisnädal on 3. juunist 9. juunini 2024.

TOILA VALLA JAOSKONNAD

Toila vallas on moodustatud 4 valimisjaoskonda:

Valimisjaoskond nr 1 hääletamisruum asub kõigil eelhääletamise päevadel ja valimispäeval  (03.06.-09.06.2024) Toila seltsimajas (Pikk tn 41, Toila alevik, Toila vald, Ida-Viru maakond).

Valimisjaoskond nr 2 hääletamisruum asub teisel ja esimesel päeval enne valimispäeva ja valimispäeval (07.06.-09.06.2024) Voka raamatukogus (Narva mnt 2, Voka alevik, Toila vald, Ida-Viru maakond).

Valimisjaoskond nr 3 hääletamisruum asub teisel ja esimesel päeval enne valimispäeva ja valimispäeval (07.06.-09.06.2024) Järve noortekeskuses (Järve küla 10, Järve küla, Toila vald, Ida-Viru maakond).

Valimisjaoskond nr 4 hääletamisruum asub teisel ja esimesel päeval enne valimispäeva ja valimispäeval (07.06.-09.06.2024) Kohtla-Nõmme Koolis (Kooli tn 6, Kohtla-Nõmme alev, Toila vald, Ida-Viru maakond).

JAOSKONNAS

1. Valija tuvastatakse isikut tõendava dokumendi (ID-kaart, pass, juhiluba) alusel.
  2. Seejärel teeb jaoskonnatöötaja arvutis elektroonilisse valijate nimekirja märke, et andnud valijale hääletamissedeli.
  3. Valija saab hääletamissedeli kätte paberile antud allkirja vastu. Selleks on jaoskondades eraldi allkirjalehed.
  4. Valija läheb valimiskabiini, kus kirjutab sedelile meelepärase kandidaadi numbri.
  5. Enne kokkumurtud sedeli valimiskasti laskmist vajutab jaoskonnatöötaja selle välisküljele pitsatijäljendi.

E-HÄÄLETAMINE

• E-hääletada saab ainult arvutis.
  • Enda tuvastamiseks ja hääletamiseks on vaja kas ID-kaarti ja ID-kaardi lugejat või mobiil-IDd.
  • E-hääletamise rakendus laadi alla valimised.ee veebilehelt.
  • Turvaliseks ja sujuvaks e-hääletamiseks kontrolli eelnevalt:
    • kas ID-kaardi sertifikaadid kehtivad,
    • kas arvutis on kõige uuem ID-kaardi tarkvara,
    • kas arvuti operatsioonisüsteem vajab uuendusi,
    • kas viirusetõrjetarkvara vajab uuendusi.
  • NB! 30 minuti jooksul pärast hääletamist on võimalus oma e-hääle kohalejõudmist kontrollida nutiseadme (nutitelefon, tahvelarvuti) abil:
    • laadi kas Google Play või Appstore'i rakenduste poest alla või uuenda EH kontrollrakendus,
    • skaneeri kontrollrakendusega QR-kood, mis e-hääletamise järel arvuti ekraanile kuvati.