Märgake ja tunnustage meie piirkonna haridustöötajaid ja hariduse toetajaid

Juba seitsmendat korda tunnustab ministeerium haridustöötajaid ja hariduse toetajaid pidulikul galal. Auhinnafondi kogumaht on enam kui 155 000 eurot. Kandidaate saab esitada ministeeriumi veebilehel www.hm.ee/gala 11. märtsist kuni 18. aprillini kokku kolmeteistkümnes kategoorias.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on õpetajaameti väärtustamine ministeeriumi kõige olulisemate tööülesannete pingerea tipus. „Olen südamest tänulik õpetajaile, kes on viinud meie hariduse tippu, nad kõik väärivad tunnustust. Riikliku hariduspreemiaga saame esile tõsta aga parimatest parimaid, kes on teistele eeskujuks ja meelitavad oma tööga tänaseid noori õpetajaametit omandama."

Aasta Õpetaja gala "Eestimaa õpib ja tänab" on haridusvaldkonna aasta tippsündmus, mille eesmärk on riiklikul tasemel tõsta esile haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kes panustavad noorte heasse käekäiku ning kelle töö on teistele eeskujuks. Tunnustuse saajad on viimase kolme aasta jooksul silmapaistvalt aidanud kaasa õpilaste individuaalsele ja sotsiaalsele arengule ning kelle kogemus väärib esiletõstmist ja jagamist.

Kandidaate saab esitada 18. aprillini kokku kolmeteistkümnes kategoorias. Pärast kandidaatide esitamist alustavad parimatest parimate väljaselgitamiseks tööd maakondlikud komisjonid ja kõrghariduse komisjon. Seejärel asub tööle riiklik hariduspreemiate komisjon, kuhu kuuluvad haridusega seotud organisatsioonide esindajad. Auhinnad antakse välja Aasta Õpetaja galal "Eestimaa õpib ja tänab", millest teeb otseülekande Eesti Televisioon.

Aasta Õpetaja 2019 kategooriad: aasta lasteaiaõpetaja, aasta klassiõpetaja, aasta klassijuhataja, aasta põhikooli aineõpetaja, aasta gümnaasiumiõpetaja, aasta kutseõpetaja, aasta õppejõud, aasta õppeasutuse juht, aasta tugispetsialist, aasta hariduse sõber, aasta haridustegu, elutööpreemia. Aasta Õpetaja konkursile lisandus kategooriana eelmisel aastal esimest korda toimunud Aasta Kooli konkurss.

Tunnustusürituse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium, SA Innove ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Kandidaatide esitamine ja statuudid