17.-30. septembril 2018 toimub LEADER meetme projektitaotluste vastuvõtmine

Mittetulundusühing Kirderanniku Koostöökogu on üks 26-st LEADER tegevusgrupist Eestis. Meie piirkonnaks oli kuni 2017. a lõpuni Jõhvi, Kohtla-Nõmme ja Toila vald ning Narva-Jõesuu linn. Seoses omavalitsuste reformiga alates 01.01.2018 on meie piirkonnaks Jõhvi vald, Toila vald, v.a. endine Kohtla valla territoorium ning Narva-Jõesuu linn, v.a. endine Vaivara valla territoorium.

Leader on Euroopa Liidu ühenduse algatusprogramm. Programmi eesmärk on edendada kohalikku elu maapiirkonnas läbi kohaliku tasandi koostöö, mis võimaldab paremini ära kasutada maapiirkonna sisemisi arenguvõimalusi. See omakorda aitab tõsta põllumajanduse ja metsanduse konkurentsivõimet, parandada keskkonna ja paikkonna ning eriti maapiirkonna elukvaliteeti ning mitmekesistada majandustegevust. Lisaks on kohalikul algatusel oluline roll inimeste sidumisel uute ideedega, innovatsiooni ja ettevõtlikkuse julgustamisel ning kohalike teenuste arendamisel.

17.-30. septembril 2018 toimub LEADER meetme projektitaotluste vastuvõtmine. Taotlused tuleb esitada läbi e-pria.

Avatud on kõik meetmed. Hindamise tähtaeg on 14.12.2018.

Korraldame piirkonnas 4 infopäeva, millest palume taotluste esitajatel osa  võtta:

28. augustil kell 13 Jõhvis, Rakvere t 27, Ida-Viru Talupidajate Liidu majas

28. augustil kell 16 Kohtla-Nõmme Rahvamajas

29. augustil kell 12 Narva-Jõesuus Noorus SPA konverentsiruumis

29. augustil kell 16 Toila vallavolikogu saalis

Ootame uusi ja põnevaid ideid! Palume taotlejatel kindlasti tutvuda Kirderanniku Koostöökogu strateegiaga ja LEADER määrusega!

Küsi abi kontorist!

Kirderanniku Koostöökogul on määratletud kolm olulisemat arenguvaldkonda:

• Ettevõtlus – uuenduslike toodete ja teenuste juurutamine, põllumajandustoodete väärindamine, kohaliku toidu tootmine ja turundamine, sellega seotud tegevused, kohalik käsitöö ja turism.
  • Elukeskkond – füüsiline, sotsiaalne, noortesõbralik ja turvaline.
  • Inimese areng – ettevõtlikkushoiakud, silmaring ning oskusteave, kultuuri- ja spordielu, sh turismi- ja elukeskkonna kujundajana ning viljelejatele majandusliku väljundi pakkujana, kogukondlik integratsioon, tööhoiakute kujundamine, praktikavõimalused noortele.

Projektitoetuse taotlemise nõuded tulenevad Kirderanniku Koostöökogu strateegiast 2014-2020 ja LEADER-määrusest. NB! Lingi all avanevad dokumendid kehtivad taotlejatele, kes on esitanud avalduse enne 03.11.2017.

3. novembrist 2017. a on muutunud LEADER määrus "Kohaliku tegevusgrupi toetus ja LEADER-projektitoetus". Alates 03.11.2017 kehtiv määrus.

12.01.2018 üldkoosoleku otsusega on muudetud MTÜ Kirderanniku Koostöökogu strateegia meetmelehti ja hindamiskriteeriume, vaata: MTÜ Kirderanniku Koostöökogu strateegia 2015-2020

Uute tingimustega tuleb arvestada taotlejatel, kes esitavad oma projektitoetuse avalduse Kirderanniku Koostöökogule 2018. aasta märtsikuus ja hiljem avanevates taotlusvoorudes.